Z.Kękuś PPP 500 D.Tusk niemieckim agentem, czy J. Kaczyński przestępcą? Radosne zadłużanie Polaków!

Dowiemy się, czy premier Donald Tusk – zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, na dzień 11 grudnia 2023 r., niemiecki agent – chce wiedzieć, czy rozpoczęte przez niego i jego minister Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzynę Pełczyńska-Nałęcz 28 grudnia 2023 r. zadłużanie Polaków jest zgodne z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej.
Dowiemy się, czy minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, co nas od 28 grudnia 2023 r. zadłuża… z radością, wie, w jakich instytucjach nas zadłuża i na jakich warunkach.
Na pewno wie przewodnicząca Komisji Europejskiej, cwaniara Ursula von der Leyen.
To ta, co Polakom i Polakom takie warunki zakupu preparatów przeciw COVID-19 z Pfizerem Żyda A. Bourli wynegocjowała, że: „Pfizer pozwał Polskę za niewywiązanie się z umowy dotyczącej zakupu szczepionek przeciw COVID-19 – firma farmaceutyczna zażądała zapłaty 5 644 290 747 zł.
Pozew został złożony w sądzie w Brukseli – umowa była podpisywana przez Komisję Europejską, co oznacza, że podlega prawodawstwu belgijskiemu. Chodzi o postępowanie cywilnoprawne. Sprawa dotyczy 60 mln szczepionek, których Polska nie odebrała i za które nie zapłaciła mimo wiążącej nas umowy z koncernem.
(…) 5 grudnia sąd pierwszej instancji w Brukseli odroczył do 30 stycznia 2024 r. rozprawę w sprawie pozwu koncernu farmakologicznego Pfizer przeciwko Polsce.”
Źródło: „Miliardy do spłaty”; https://www.termedia.pl/mz/Miliardy-do-splaty,54064.html
Chodzi o szczepionki: „(…) które zaraz po zakupie są wyrzucane do śmietnika, (…).” – Źródło: j.w., https://www.termedia.pl/mz/Miliardy-do-splaty,54064.html
W niniejszym PPP prezentuję także jak – w jaki sposób, w jakich okolicznościach – premiera Donalda Tuska broni prokurator Marcin Kozdronkiewicz z Krakowa przed zarzutem spowodowania upadku
1.likwidacji Stoczni Gdynia SA i Stoczni Szczecińska Nowa sp. z o.o.,
2.utraty pracy przez pracowników zlikwidowanych Stoczni Gdynia SA i Stoczni Szczecińska Nowa sp. z o.o.
Co groteskowe, komiczne, to że Mariola Czyż-Pałka, zastępca prokuratora rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy Magdaleny Wołkowskiej-Konior, przekazała akta w.w. sprawy do rozpoznania właściwej miejscowo Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Podała nawet prawo, na podstawie którego przekazała.
A jednak rozpoznał prokurator Marcin Kozdronkiewicz z Krakowa. To znaczy… wydał postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, bo sprawy, co do jej istoty nie rozpoznał.
Donald Tusk ma dobre zdanie o prokuratorach w Polsce. Nie dziwota…
W tym PPP prezentuję także „tygrysa”, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który – nie posiadając po temu kwalifikacji fachowych – zdiagnozował premiera Mateusza Morawieckiego jako patologicznego kłamcę i naruszając zasady etyki lekarskiej przedstawił tę jego diagnozę publicznie, w Sejmie RP, a teraz mu nie przeszkadza, że jego przełożonym, premierem, jest – według twierdzenia Jarosława Kaczyńskiego 11 grudnia 2023 r. w Sejmie – niemiecki agent.
Albo Donald Tusk jest niemieckim agentem, albo Jarosław Kaczyński popełnił 11 grudnia 2023 r., w Sejmie RP, przestępstwo z art. 226§1 k.k., znieważenia funkcjonariusza publicznego Donalda Tuska, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Rozstrzygną podwładni prokuratora generalnego Adama Bodnara.