Z.Kękuś (PPP 455) M.Morawiecki chce kary śmierci! Patopremier? Z.Ziobro: Póki żyje rząd…KRAFOS itp.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział 10 maja br., komentując śmierć 8-letniego Kamila z Częstochowy: „Zresztą ja swoje zdanie wyraziłem na ten temat już nie raz, że dla przestępstw ze szczególnym okrucieństwem, przestępstw z taką premedytacją wobec tak niewinnych ofiar, ja jestem osobiście zwolennikiem również zwolennikiem przywrócenia kary śmierci.” – Źródło: „Jestem zwolennikiem przywrócenia kary śmierci”. Premier o odpowiedzialności za śmierć Kamila [WIDEO]”, https://www.tvp.info/69761141/smierc-kamila-z-czestochowy-premier-mateusz-morawiecki-jestem-za-przywroceniem-kary-smierci-za-takie-przestepstwa
M. Morawiecki powinien udowodnić, że jego publiczna deklaracja nie jest kolejnym z jego – zdiagnozowanego przez lekarza, doktora nauk medycznych jako patologiczny kłamca – chwytów marketingowych, manipulacją, cwaniackim graniem na emocjach.
Artykuł 118.1 Konstytucji RP, z którego premier M. Morawiecki nie raz korzystał inicjując procesy legislacyjne antypolskich ustaw stanowi: „Inicjatywa ustawodawcza przysługuje posłom, Senatowi, Prezydentowi Rzeczypospolitej i Radzie Ministrów.”
Skierowałem zatem stosowny wniosek do Prezesa Rady Ministrów. Niech skorzysta z dobrze znanego mu prawa i dowiedzie swej wiarygodności.
W dniu 18 stycznia 2008 r. skonał, po prowadzeniu od 10 września 2007 r. w Areszcie Śledczym w Krakowie słusznego protestu głodowego, 33-letni Rumun Claudiu Crulic. Umieściła go tam podwładna Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry pod niesłusznym zarzutem popełnienia dwóch przestępstw, w dniach 11 i 12 lipca 2007 r. C. Crulic nie mógł ich popełnić, bo 10 lipca 2007 r. wyjechał autobusem Biura Turystycznego Jordan z Polski i 11 lipca wysiadł z autobusu w Mediolanie.
C. Crulic natychmiast po niesłusznym pozbawieniu go wolności rozpoczął słuszny protest głodowy. Prowadząc go pod rządami dwóch kolejnych Ministrów Sprawiedliwości Prokuratorów Generalnych, Zbigniewa Ziobry (10 września do 16 listopada 2007 r.) i Zbigniewa Ćwiąkalskiego (16 listopada 2007 r. do 18 stycznia 2008 r.) zmarł. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prokurator Bogusława Marcinkowska jako przyczynę zgonu podała: „zapalenie płuc i mięśnia sercowego u osoby skrajnie wyczerpanej długotrwałą głodówką”.
Media informowały: „O sprawie Crulica rozmawiali także na początku marca w Warszawie prezydenci Polski i Rumunii. Prezydent Rumunii Traian Basescu wyraził nadzieję, iż wymiar sprawiedliwości rozwiąże sprawę Crulica, która wywołała wiele emocji w Rumunii. Z kolei prezydent Lech Kaczyński wyraził ubolewanie i przekonanie, że winni śmierci Crulica zostaną osądzeni.”
Nie zostali. Znaczy, nie zostały… W Rumunii za śmierć C. Crulica zdymisjonowano Ministra Spraw Zagranicznych.
A Zbigniew Ziobro, naczelny w w.w. okresie organ Prokuratury, której ustawowym obowiązkiem jest stać na straży praworządności, został ponownie – po wygraniu przez PiS wyborów w 2015 roku – z namaszczenia Jarosława Kaczyńskiego Ministrem Sprawiedliwości Prokuratorem Generalnym.
Jako Minister Sprawiedliwości dotuje z Funduszu Sprawiedliwości nie wiadomo, kogo, nie wiadomo, co…
Może mi przynajmniej poda, w jakich kwotach… Póki – jak mówi Zbigniew Ziobro – żyje rząd Zjednoczonej Prawicy.
.
Sympatyków kanału “Po pierwsze Polak”
proszę o SUBSKRYBCJĘ na http://www.vlav.pl