Z.Kękuś PPP 509 Tusk ma Polaków w d…e. Informacje i rada dla dr. A.Bartoszewicza i Biznes Misji-YT

Donald Tusk podczas wystąpienia w Sejmie RP 11 grudnia 2023 r., odwalił skrzyżowanie eposu z westernem, tj. skierował do swej żony, dzieci i matki: „Małgosiu, Kasiu, Michale, mamo, bardzo przepraszam, że przeze mnie znowu polityka wdarła się w wasze życie. Wiem, że nie jest to proste. Dzięki nim jest to z reguły doświadczenie bardzo brutalne. Inaczej nie mogłem. Musiałem wrócić. Dziękuję za waszą cierpliwość.”
Źródła:sejm.gov.pl/…EE0239EC1258A820079BF5A/$File/01_i_ksiazka_bis.pdf
sejm.gov.pl/sejm10.nsf/transmisja.xsp?documentId=8CD20CAB512F7
To jakby wracająca po wygnaniu, przymusowym opuszczeniu kraju, krzyżówka bohatera narodowego i dzielnego, prawego szeryfa.
Musiał wrócić! Inaczej nie mógł! Przeprasza rodzinę!
Jakby wyparł z pamięci, że niechciany przez ogromną większość Polaków – chciany przez nielicznych – dał w 2014 roku dyla, w dodatku w celach zarobkowych, do Unii Europejskiej.
Wrócił! Znowu się wdarł w nasze życie.
Okazuje się, że nie po to tylko, żeby tak samo jak wtedy zanim emigrował zarobkowo, „robić loda/laskę” – jak skrajny serwilizm sugestywnie definiował podczas rozmowy służbowej nagrywanej przez kelnerów minister spraw zagranicznych w jego poprzednim, oraz obecnym, rządzie Radosław Sikorski – wybranym przez siebie (patronom…?), w tym żydom, ale żeby zaparkować – aż mu przejdzie, czyli do odwołania – prawo, które mu nie odpowiada, przeszkadza. Nawet konstytucyjne.
Artykuł 63 Konstytucji stanowi: „Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej (…).”
W PPP 509 prezentuję 6 (sześć) dowodów, e-mail’i do mnie z okresu od 18 stycznia do 19 marca 2024 r. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której kierownikiem – prezesem Rady Ministrów – jest Donald Tusk i którymi powiadamiano mnie: „Osobiste przyjęcia interesantów w sprawach skarg, wniosków, petycji i innych sygnałów obywatelskich
oraz funkcjonowanie biura podawczego KPRM zostały wstrzymane do odwołania.”
Donald Tusk z żelazną konsekwencją wstrzymuje, tj. ani on, ani jego Kancelaria nie odpowiadają na kierowane do niego wnioski.
Kolejne brutalne doświadczenie ze świnią – „świnia”: «o człowieku zachowującym się nieprzyzwoicie»; SJP – Donaldem Tuskiem. Człowiekiem od instalowania w Polsce wartości instytucji Unii Europejskiej, w tym kierowanej przez jego koleżankę Niemkę Ursulę von der Leyen Komisji Europejskiej.
Ciekaw jestem stanowiska rzecznika praw obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie pozbawienia Polaków przez premiera Donalda Tuska możności korzystania z art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Coś z tym powinien zrobić, bo przecież… „Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa” /art. 7 Konstytucji/.
D. Tusk jest organem – premierem – i nie posiada prawa do wstrzymywania funkcjonowania Konstytucji, do odwołania.
Czyżby… byle do wojny Donalda Tuska? Niektórzy z jego podwładnych z Rady Ministrów – oraz koledzy politycy koalicjanci – zachowują się nader prowokująco….
Bardzo ostatnio popularny w mediach społecznościowych dr Artur Bartoszewicz śmieszy, tumani, przestrasza oraz doradza. Nie zawsze dobrze, uważam. Chce referendum. To niech, razem z goszczącymi go osobami, przeprowadzą działania na rzecz jego zorganizowania. Dysponują ogromnym po temu potencjałem. A prawo zezwala…
We wtorek 26 marca odbędzie się we Wrocławiu mecz piłkarski Ukraina – Islandia, finał baraży o awans na mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech.
To impreza najwyższego ryzyka.
Wprawdzie wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna opowiada o negocjacjach z – cytat: „naszymi siostrami i braćmi z Ukrainy”, a naszych polityków relacje z politykami Ukrainy to dla niego jak… jego relacje z żoną, ale dr A. Bartoszewicz zupełnie inaczej – chyba bardziej racjonalnie – ocenia rzeczywistość…
Jeśli to ona ma rację, to w.w. mecz Ukraina – Islandia powinien się odbywać jak najdalej od Polski. Żeby go ktoś nie wykorzystał jako okazji do przeprowadzenia prowokacji.
Dziwię się, że rząd D. Tuska – który jest odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne – wyraził zgodę na jego organizację w Polsce.
Decyzja musiała zapaść przed kilkoma dniami, po tym, gdy 21 marca drużyna Ukrainy pokonała w pierwszym meczu barażowym Bośnię i Hercegowinę.
Prokuratura – Okręgowa w Warszawie – nie ściga za nazwanie Donalda Tuska niemieckim agentem! Wolno! Dlaczego…?