Z.Kękuś PPP 496 Donald Tusk, pętak, co „loda/laskę robi” wybranym znowu premierem?!

Donald Tusk ponownie aspiruje… Znowu chce być premierem.
Są tacy – grupa interesów…? – co mu w osiągnięciu tego celu chcą pomóc.
W PPP 496 prezentuję jak Donald Tusk, gdy był premierem m.in.:
1.spowodował upadek Stoczni w Gdyni i Szczecinie, ze skutkami w postaci m.in. utraty pracy przez tysiące Polaków,
2.złożył w marcu 2008 r. przedstawicielom organizacji żydowskich ze Stanów Zjednoczonych niekonstytucyjną obietnicy wprowadzenia do końca 2008 r. w życie ustawy reprywatyzacyjnej i przygotował, w grudniu 2008 r., projekt ustawy z niedoszacowanymi na około… bilion złotych skutkami wprowadzenia jej w życie,
3.przekształcił Polaków w „osłów” pracujących na Żydów, ofiary niemieckich nazistów i radzieckich komunistów,
4.zrobił „loda/laskę” – w interpretacji tego sformułowania zaprezentowanej przez ministra spraw zagranicznych w rządzie D. Tuska Radosława Sikorskiego, podczas konsumowania sponsorowanego przez Polaków posiłku z ministrem finansów w rządzie D. Tuska J. Rostowskim – Żydowi prof. Andrzejowi Zollowi.
Donald Tusk cieszy się ochroną prokuratorów Zbigniewa Ziobry.
Co ciekawe, Donald Tusk należy do tej gromady polityków, którzy zostali przywódcami po skorzystaniu – D. Tusk w 1993 roku – z oferty Departamentu Stanu USA, wspartej stypendium, i uczestniczyli w Programie International Visitor Leadership (IVLP).
D. Tusk był biedny, jak „kościelna mysz”. W 2013 roku Polacy, za pośrednictwem Platformy Obywatelskiej, kupowali jemu i jego małżonce odzież – Żona Tuska jeździ służbową limuzyną męża na tenisa!
Potem w oka mgnieniu został krezusem, a w 2017… przepisał bogactwo na żonę:
„- Całość majątku Donalda I Małgorzaty Tusków jest wyceniana na ok. 40 milionów złotych.
– Przez lata spędzone w Brukseli Tusk mógł zarobić ok. 6,7 mln zł
– Wg wp.pl w 2017 r. notariusz dokonał podziału majątku pomiędzy Małgorzatą Tusk a Donaldem Tuskiem. W efekcie nieruchomości przeszły na własność małżonki byłego premiera.” – wnp.pl/…atek-na-zone-tak-ustalili-dziennikarze,156332.html
Ponieważ znowu mu w głowie zostanie premierem, zaapelowałem do niego – głosem jego, nagrywanych, kompanów: „Czyżeście Tusk ochu…li?! Poje… was Tusk?!” – żeby zrezygnował z zamiaru „reelekcji”. Poinformowałem go – powołując się na w.w. źródło – „Was by trzeba, Tusk, wyje…ać w kosmos.”
Jest Donald Tusk w wieku emerytalnym…